Przejdź do treści stronyPrzejdź do menu strony

Ustalanie ojcostwa

W każdej sprawie dotyczącej ojcostwa Kancelaria udziela pełnej pomocy prawnej w zakresie:

  1. porad prawnych,
  2. przygotowywania projektów pism procesowych, umów, innych dokumentów,
  3. reprezentowania Klienta przed sądami wszystkich instancji,
  4. prowadzenia negocjacji,
  5. udziału w mediacjach.

 

USTALENIE OJCOSTWA

 

Nasza Kancelaria świadczy usługi prawne w sprawach o ustalenie ojcostwa, zaprzeczenie ojcostwa oraz o ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa.

 

W przypadku spraw o ustalenie ojcostwa ważne jest rozróżnienie czy dziecko przyszło na świat w związku małżeńskim, czy poza związkiem małżeńskim. Jest to istotne dla podjęcia właściwych działań przez adwokata.

 

Obowiązujące uregulowania prawne wskazują, że jeżeli dziecko urodziło się w czasie trwania małżeństwa albo przed upływem trzystu dni od jego ustania lub unieważnienia, wówczas przyjmuje się, że pochodzi ono od męża matki - jest to tzw. „domniemanie pochodzenia dziecka od męża matki”. Domniemanie ojcostwa może zostać obalone, lecz jedynie na skutek powództwa o zaprzeczenie ojcostwa.

 

W przypadku, w którym nie zachodzi domniemanie, że ojcem dziecka jest mąż jego matki, mężczyzna od którego dziecko pochodzi może je uznać składając stosowne oświadczenia przed kierownikiem urzędu stanu cywilnego, jednak dla swej skuteczności wymaga ono potwierdzenia matki dziecka. Uznanie ojcostwa może nastąpić także przed sądem opiekuńczym.

 

Często zdarzają się również sytuacje, że mężczyzna, który uznał ojcostwo, dowiedział się, że dziecko od niego nie pochodzi. Może on wówczas wytoczyć powództwo o ustalenie bezskuteczności uznania dziecka, jednak czynność ta jest skuteczna, jeśli zostanie dokonana przed upływem ustawowego terminu.

 

Zakres usług Kancelarii w sprawie dotyczącej ustalenia ojcostwa:

  • wstępna konsultacja prawna – spotkanie, podczas którego Klient opowie o swojej sytuacji prawnej, adwokat udzieli porady, wyjaśni konsekwencje podjętych kroków prawnych,
  • sporządzenie pism procesowych (pozew, odpowiedzi na pozew),
  • reprezentowanie Klientów przed sądem, mediacje sądowe i pozaprocesowe,
  • pomoc w kompletowaniu dowodów.

 

Zespół naszej Kancelarii ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie, aby pomóc naszym Klientom przejść przez szereg różnych spraw w sposób bezpieczny, bez nerwów i niepotrzebnego stresu.

 

Wspieramy Klientów na każdym etapie postępowania. Przygotowujemy taktykę procesową i omawiamy ją z Klientem. My służymy wiedzą, zaś Klient wybiera ścieżkę postepowania, która w danym momencie jego życia, stosunków rodzinnych i społecznych jest dla niego najbardziej dogodna.

 

Pisma procesowe są przygotowywane i wysyłane po akceptacji przez Mocodawców tak, aby proces, w jakim nasz Klient uczestniczy strona nie toczył się obok Klienta, lecz zawsze razem i we współpracy z nim. Regułą w naszej współpracy jest rzetelność, zaufanie, wiedza i pomoc na każdym etapie procesu, w którym bierze udział nasz Klient.

 

W godzinach pracy Kancelarii zawsze obecny jest sekretariat, gotów do udzielenia Państwu wszelkich niezbędnych informacji na temat współpracy.

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Izabela Łebko-Mazur
Piaseczno: ul. T. Kościuszki 8, I piętro
Warszawa: ul. Al.  Roż 12, lok. 6, II piętro

NIP: 9461270920 REGON: 145829341

tel. kom.  575 110 068
tel.: (22) 111 00 68, (22) 111 00 69

www.ilm.mazuriwspolnicy.pl
ilm@mazuriwspolnicy.pl

Adwokatura Polska